قوانین و مقررات بهرمندی از خدمات نوین پیمنت

شرایط و قوانین نوین پیمنت شامل تمامی محصولات و خدمات این مجموعه می‌باشد. شما هنگام ثبت نام در نوین پیمنت، با زدن تیک «قوانین و مقررات را مطالعه کرده و می‌پذیرم» موافقت خود را با این شرایط و قوانین اعلام می‌کنید. در صورتی که قوانین و مقررات را نپذیرید، قادر به ثبت نام و استفاده از خدمات نخواهید بود.

نوین پیمنت می‌تواند در هر زمان مفاد این توافقنامه را بدون اعلام قبلی تغییر داده و مفادی را از آن کم یا به آن اضافه کند. مسئولیت اطلاع از این تغییرات و مفاد جدید توافقنامه بر عهده مشتری است. بدیهی است استمرار عضویت در نوین پیمنت و استفاده از خدمات آن، به منزله پذیرفتن موارد مندرج در آخرین توافقنامه است.

این توافقنامه میان نوین پیمنت از یک طرف و مشتری (شما، شرکت شما، وکیل شما، نماینده شما، جانشین یا وارث شما) از طرف دیگر منعقد و از لحظه تأیید قابل استناد است.

قوانین کلی نوین پیمنت

ما در نوین پیمنت تمام کوشش خود را به کار بسته‌ایم تا همه موارد را در مورد هر خدمت و محصولی به آگاهی شما برسانیم؛ اما برای پرهیز از هرگونه سوءتفاهم، بهتر است قبل از ثبت سفارش، آگاهی خود را در رابطه با سرویس درخواستی بالا ببرید و قوانین بخش مورد نظر را به دقت مطالعه کنید. نوین پیمنت در مورد مشکلاتی که از عدم آگاهی مشتری ناشی شده، مسئولیتی ندارد.

برگشت پول در سرویس نوین پیمنت بین ۲ تا ۴۸ ساعت طول خواهد کشید. در موارد خیلی خاص ممکن است این مدت بیشتر شود.برگشت پول در حالتی که خدماتی انجام نشده باشد کارمزد ندارد.در مواردی که مشتری مبلغی را به نوین پیمنت می‌پردازد اما سرویسی دریافت نمی‌کند، وجه پرداختی به صورت ریال، نزد نوین پیمنت امانت خواهد ماند و نوسانات نرخ ارز هیچ تأثیری در مبلغی که باید به مشتری بازپرداخت شود ندارد. وجهی که به مشتری بازگردانده می‌شود همان مبلغ ریالی خواهد بود. نوین پیمنت با وجهی که مشتری در سیستم نوین پیمنت دارد کار نمی‌کند، بنابراین هیچ سودی به این مبالغ پرداخت نخواهد شد.نوین پیمنت با وجهی که مشتری در سیستم نوین پیمنت دارد، ارز نمی‌خرد. اگر شما وجهی نزد نوین پیمنت دارید این وجه با بالا یا پایین رفتن نرخ ارز، بالا یا پایین نمی‌رود.در صورتی که مشتری هنگام ثبت نام در نوین پیمنت، نام شرکت خود را ذکر کند، نوین پیمنت می‌تواند از نام شرکت در بخش «مشتریان ما» استفاده کند.

قوانین احراز هویت

از آنجایی که در مبادلات ارزی و ریالی، احراز هویت مشتریان بسیار مهم است، نوین پیمنت حق خود می‌داند که از مشتریان مدارک احراز هویت بخواهد تا از پرداخت‌های ناخواسته و نامتعارف جلوگیری کند.
اگر شما از خدمات نوین پیمنت استفاده می‌کنید، به این معنی است که قوانین احراز هویت نوین پیمنت را پذیرفته‌اید.احراز هویت میتواند با کارت ملی، کارت بانکی، پاسپورت، شناسنامه، قبض های خدماتی و یا همه آنها باشد.
برای استفاده از خدمات نوین پیمنت علاوه بر موبایل، لازم است به تلفن ثابت نیز دسترسی داشته باشید.خرید با کارت بانکی به نام فردی غیر از خود مشتری در پنل نوین پیمنت ممنوع است.مراحل احراز هویت مشتری حتا در صورت کنسلی سفارش بایستی به طور کامل انجام شود.برگشت پول فقط به همان کارت بانکی صورت می‌گردد که پرداخت با آن انجام شده است.ثبت نام و افتتاح حساب کاربری باید راساً توسط خود مشتری انجام شود.کار کردن با اکانت و حساب فردی دیگر خلاف مقررات نوین پیمنت است.

قوانین ویزاکارت فیزیکی و مسترکارت فیزیکی

نوین پیمنت متعهد می‌شود در قبال دریافت هزینه مشخصی که در وبسایت اعلام می‌شود، مدارک مشتری را به بانک یا عامل بانک رسانده و ویزاکارت یا مسترکارت مورد توافق با مشتری را دریافت کند.نوین پیمنت اطلاعات مشتریانش را نمی‌فروشد، اجاره نمی‌دهد، و در اختیار شخص ثالثی نمی‌گذارد و آن را در حکم امانت نزد خود نگه می‌دارد.مشکلات فروشنده‌های خارجی با خریداران ایرانی جزو مشکلات ویزاکارت و مسترکارت حساب نمی‌شود و حل آن جزو مسئولیت‌های نوین پیمنت نیست.نوین پیمنت حق دارد برا اساس صلاحدید خود به کاربر یا کاربرانی خدمات ندهد.وجه پرداختی این کاربران پس از کسر هزینه‌های مربوطه، بعد از ۲ تا ۱۰ روز کاری به حسابشان بازگردانده می‌شود.بسته شدن حسابی که با کمک نوین پیمنت باز می‌شود ارتباطی به این مجموعه ندارد. اگر به دلایلی همچون تحریم‌ها، آینده مالی بانک صادر کننده، بروز هر گونه حوادث غیر مترقبه و خارج از کنترل در عرصه بین المللی و ماهیت کارت، حساب یا پول شما بلوکه شد، جبران خسارت‌های ناشی از آن، وظیفه نوین پیمنت نخواهد بود.افتتاح حساب بانکی بین المللی مستلزم موافقت بانک عامل خواهد بود. در صورت عدم موافقت بانک، نوین پیمنت مسئولیتی نخواهد داشت؛ اما در این صورت تمامی هزینه‌های مشتری بجز هزینه پست برگردانده خواهد شد.در صورت مشاهده فعالیت‌های مشکوک از قبیل پولشویی یا ارسال و دریافت پول از رژیم صهیونیستی، یا مواردی از این قبیل، حساب شما بدون اخطار بسته خواهد شد و اطلاعات شما در اختیار مراجع قضایی قرار خواهد گرفت. ویزاکارت و مسترکارت جزو اموال بانک است و بانک صادر کننده حق دارد در هر زمان، تمام یا بخشی از خدمات خود به مشتری را قطع کرده، حقوق آن را از مشتری صلب کند و تقاضای استرداد ویزاکارت و مسترکارت را نماید. در این صورت مشتری موظف است ویزاکارت / مسترکارت را مسترد نماید.مشتری متعهد است تمام هزینه‌های دریافت ویزاکارت و مسترکارت را طبق توافق در سررسیدی که از طرف نوین پیمنت تعیین می‌شود به حساب های اعلام شده از طرف نوین پیمنت واریز نماید.در صورتی که مشتری ظرف مدت 3 روز پس از اعلام نوین پیمنت هزینه‌های مربوط به ویزاکارت / مسترکارت خود را نپردازد، نوین پیمنت این اختیار را خواهد داشت که نسبت به جمع‌آوری ویزاکارت / مسترکارت و دریافت مابقی هزینه کارت از طریق مراجع قضایی اقدام نماید.در صورتی که بانک بنا به صلاحدید خود ویزاکارت و مسترکارت شما را تنزل رتبه دهد و از کارت‌های درجه بالاتر به درجه پایین‌تر تبدیل کند، نوین پیمنت مسئولیتی در این خصوص ندارد؛ اما هزینه مازاد را به شما برمی‌گرداند.در صورت وقوع شرایط اضطراری و خاص برایی هر یک از طرفین قرارداد، می‌بایست مراتب ظرف 15 روز کاری به طرف مقابل اعلام شود. چنانچه مانع پیش آمده، ظرف 45 روز کاری حل نشود، قرارداد فسخ شده تلقی می‌گردد.
نوین پیمنت تعهدی نسبت به شارژ ویزاکارت و شارژ مسترکارت شما ندارد، هرچند این کار را هم اکنون انجام می‌دهد.نوین پیمنت تعهدی نسبت به گرفتن گزارش صورت حساب بانکی بین المللی از حساب شما ندارد، هر چند این کار را هم اکنون انجام می‌دهد.در صورت اعمال شدن هرگونه تغییراتی در سیستم بانکی، هیچ مسئولیتی در این خصوص متوجه نوین پیمنت نخواهد بود.در صورت بروز هرگونه اختلاف، موضوع از طریق داوری حل و فصل خواهد شد. رأی داوران در خصوص مورد اختلاف برای طرفین لازم الاجرا و از هر حیث قطعی است.سفارشات ثبت شده فقط در صورتی قابل برگشت خواهند بود که تا لحظه ثبت درخواست کنسلی، هیچ کاری برای مشتری انجام نشده باشد.پس از ثبت سفارش کارت اعتباری بین المللی، امکان تغییر نوع کارت وجود ندارد. (مگر با موافقت نوین پیمنت)
نوین پیمنت بجز مسئولیت ارائه ویزاکارت و مسترکارت به مشتری در زمان مقرر، هیچ مسئولیت دیگری کلی یا جزئی بر عهده نخواهد داشت.مسئولیت نگهداری و استفاده از کارت اعتباری بین المللی بر عهده شخصی است که کارت به نام وی صادر شده و دارنده کارت حق واگذاری آن را به دیگران ندارد.موجودی کارت در زمان تحویل به مشتری، بر اساس هماهنگی قبلی تنظیم می‌شود.مشتری متعهد است ویزاکارت و مسترکارت خود را در سایت‌های شرط‌بندی، غیر اخلاقی، قمار و از این قبیل استفاده نکند. در صورت استفاده از ویزاکارت و مسترکارت در این سایتها همه تبعات آن به عهده دارنده کارت بوده و بانک صادر کننده و نوین پیمنت هیچ مسئولیتی در این خصوص نخواهند داشت.هزینه‌های ناشی از مفقود شدن، مخدوش شدن یا قرارگرفتن ویزاکارت و مسترکارت در معرض میدان مغناطیسی قوی (مثل موبایل) که موجب غیر فعال شدن کارت و لزوم صدور کارت جدید می‌شود، کاملاً بر عهده مشتری است.هزینه‌های رایج ویزاکارت و مسترکارت مانند جابه‌جایی پول و از این قبیل، مشمول این توافقنامه نیست. هزینه‌های ذکر شده توسط بانک صادر کننده تعیین می‌شود و جنبه عمومی دارد.نوین پیمنت و بانک عامل در هر زمان و هر مرحله از کار، به هر دلیل در رد یا قبول هر سفارشی مختارند. در صورتی که هزینه‌ای از مشتری دریافت شده باشد، مسترد خواهد شد.بانک عامل و نوین پیمنت در هیچ شرایطی مسئولیت خریدهای انجام شده در قبال درخواست مشتری را به عهده نخواهند داشت و انجام تحقیقات، اطمینان از صحت عملکرد فروشنده، کیفیت و کمیت کالا یا خدمات خریداری شده و شرایط استفاده از آنها، یا تطابق سفارش‌ها با قوانین بین المللی و قوانین جمهوری اسلامی ایران به طور مستقیم و منحصراً بر عهده دارنده کارت بوده و بانک عامل و نوین پیمنت، قادر به بررسی هیچ یک از موارد فوق نخواهند بود.
دارنده ویزاکارت و مسترکارت مسئول تمام تراکنش‌های مالی انجام شده با کارت بوده و ضمن تعهد در قبال حفظ کارت و اطلاعات مربوطه در صورت هرگونه سوءاستفاده از ویزاکارت و مسترکارت یا موجودی آن شخصا در کلیه مراجع قانونی پاسخگو خواهد بود.تمامی عکس‌ها و المان‌های گرافیکی روی وبسایت نوین پیمنت، به صورت نمونه هستند و ویزاکارت و مسترکارت یا خدماتی که به دست مشتری می‌رسد ممکن است با عکس مربوطه روی سایت تفاوت داشته باشد.
نوین پیمنت قادر به جلوگیری از اعمال تصمیمات جدید بانک عامل نمی‌باشد. بنابراین در صورت تغییر سیاست‌های بانک عامل، نوین پیمنت ناچار به اعمال تغییرات مربوطه در مفاد این تفافقنامه خواهد بود که در اینصورت ادامه استفاده مشتری از خدمات نوین پیمنت به معنای پذیرش تغییرات جدید است.در صورتی که بانک بدون اعلان قبلی، هزینه‌هایی را تحت عناوینی مثل هزینه نگهداری یا از این قبیل موارد از ویزاکارت و مسترکارت ها کسر کرد، مسئولیتی متوجه نوین پیمنت نخواهد بود.نوین پیمنت مسئولیتی بابت دریافت کارت مجدد، یا تولید رمز مجدد ندارد.

قوانین شارژ ویزاکارت و شارژ مسترکارت

نوین پیمنت مسئولیتی در مورد شارژ ویزاکارت و شارژ مسترکارت صادر شده ندارد. ممکن است در برخی موارد نوین پیمنت نتواند ویزاکارت و مسترکارت را شارژ کند. در این صورت وجه پرداختی توسط مشتری به وی بازگردانده خواهد شد. نرخی که شما به صورت آنلاین برای شارژ کارت اعتباری پرداخت می‌کنید، نرخ علی‌الحساب است. ممکن است به دلیل نوسانات نرخ ارز در زمان ارسال شارژ، لازم باشد اضافه نرخ از شما دریافت گردد و یا برعکس، به شما بازگردانده شود. در صورتی که مایل نباشید ویزاکارت و مسترکارت شما با نرخ جدید شارژ شود، دقیقاً همان مبلغ ریالی که به ما پرداخت کرده بودید به شما برگردانده خواهد شد.نوین پیمنت در روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه شارژی انجام نمی‌دهد (مگر در موارد خاص) اما این قابلیت در سایت وجود دارد که در روزهای یاد شده درخواست شارژ خود را ثبت کنید. این امکان برای رفاه مشتریان در نظر گرفته شده و تعهدی بر انجام شارژ در روزهای یاد شده برای نوین پیمنت ایجاد نمی‌کند.

قوانین ویزاکارت مجازی و مسترکارت مجازی

اطلاعات ویزاکارت مجازی و مسترکارت مجازی بین ۱ تا ۳ روز کاری برای شما ارسال می‌شود. دقت کنید این زمان روزکاری است.به دلیل این که رمز و اطلاعات ویزاکارت و مسترکارت نزد شما افشا می‌شود، امکان بازپس‌گیری ویزاکارت و مسترکارت وجود ندارد.مبالغی که در انتهای ویزاکارت و مسترکارت باقی می‌ماند، گاهی اوقات قابلیت نقد شدن توسط نوین پیمنت را دارد.ویزاکارت مجازی و مسترکارت مجازی قابلیت تمدید و شارژ ندارند.لازم است مشتری قبل از خرید ویزاکارت مجازی و مسترکارت مجازی، از پذیرش این نوع کارت‌ها توسط سایت مقصد اطمینان حاصل کند. در غیر این صورت، چنانچه سایتی که می‌خواهید از آن خرید کنید، ویزاکارت مجازی و مسترکارت مجازی را نپذیرد، نوین پیمنت مسئولیتی نخواهد داشت.ویزاکارت مجازی و مسترکارت مجازی از طریق ایمیل برای شما ارسال می‌شوند. برای همین نیاز است تا آدرس نوین پیمنت را در لیست سفید ایمیل‌های خود اضافه کنید تا ایمیل اسپم نشود. همچنین لازم است بعد از ثبت سفارش، پوشه اسپم خود را هم چک کنید.
قوانین خرید اینترنتی از سایت خارجی (پرداخت ارزی)اگر خریدی به هر دلیلی که از سمت سایت درخواستی شما، قابل انجام نباشد، ۱ دلار کارمزد از مبلغ پرداختی شما کسر می‌گردد. به عنوان مثال اگر نیاز بود که مدارک شما در سایت مورد درخواست کاملاً تایید شده باشد و شما اکانت تایید نشده برای ما ارسال کردید، در صورتی که خرید قابل انجام نباشد ۱ دلار از اصل پول شما بابت کارمزد کسر خواهد شد.ملاک انجام شدن خرید اینترنتی، کم شدن پول از ویزاکارت و مسترکارت یا از اکانت پی پال ماست. اگر پول از حساب ما کسر شد اما سایت، خرید را قبول نکرد یا به هر دلیلی خطا داد، وظیفه پیگیری پول با مشتری است.در سایت‌هایی که قوانین سختگیرانه‌ای برای خرید اینترنتی دارند، بهتر است اکانت جدید بسازید و از اکانت جدید برای خرید اقدام کنید. چون گاهی ممکن است هنگام لاگین کردن ما، اکانت شما لاک(قفل) شود. در این صورت وظیفه پیگیری و از لاک خارج کردن اکانت با خود مشتری است.خرید از سایت‌های غیر قانونی مانند خرید وی بی ان و پروکسی یا سایت‌های همسریابی، دوست‌یابی، بد افزار و جاسوس‌افزار به هیچ عنوان قابل انجام نیست.اگر خرید اینترنتی و پرداخت ارزی انجام شود و سایت مقصد ادعا کند که پول را برگشت داده، ملاک صورتحساب بانکی نوین پیمنت خواهد بود. در برخی موارد ممکن است مبالغ برگشت داده شده تا ۶۰ روز کاری ثبت نشوند.اگر بعد از خرید، سایت مقصد از شما مدارک اضافه‌تری مطالبه کند، نوین پیمنت هیچ مدرکی اعم از عکس کارت یا هر مدرک دیگری ارائه نمی‌دهد؛ اما تمام تلاش خود را می‌کند که تا جای ممکن مشکل برطرف شود.اگر پرداخت ارزی یا خرید اینترنتی انجام شد ولی سایت مقصد به شما خدماتی ارائه نداد، پیگیری آن بر عهده مشتری است.تشخیص اینکه خرید اینترنتی و پرداخت ارزی مد نظر شما به چه روشی انجام شود با نوین پیمنت است. به عنوان مثال اگر سایتی هم درگاه پی پال و هم درگاه ویزاکارت و مسترکارت داشت، تشخیص این که کدام درگاه خطر کمتری دارد با نوین پیمنت است.تسویه انصراف از خرید اینترنتی 1 تا 3 ساعت کاری طول می‌کشد. تسویه انصراف از خرید اینترنتی به نرخ خرید دلار روز محاسبه می‌شود.نوین پیمنت فقط و فقط پرداخت‌هایی را در درگاه بانکی خود قبول می‌کند که مشتری با کارت و حساب بانکی خود انجام داده باشد. چنانچه از کارت یا حساب شخص دیگری برای پرداخت به حساب نوین پیمنت استفاده کنید، نوین پیمنت پول وارد شده به حساب خود را برگشت می‌دهد. برای برگشت دادن پول نیاز است حتماً کپی کارت ملی و شناسنامه کسی که از حساب وی استفاده کرده‌اید را برای ما ایمیل کنید.در صورتی که خرید اینترنتی و پرداخت ارزی انجام شود و توسط سایت مقصد برگشت بخورد، نوین پیمنت کارمزد خرید خود را کم خواهد کرد و مبلغی که به شما برمی‌گرداند بر مبنای نرخ «خرید دلار اسکناس» در روزی برگشت دادن وجه خواهد بود. توجه کنید نرخ «خرید دلار اسکناس روز» با نرخ خرید اینترنتی فرقی حدود 5 درصد دارد.خرید اینترنتی از سایت‌هایی که زبان آن‌ها غیر از انگلیسی است و از زبان انگلیسی پشتیبانی نمی‌کنند، قابل انجام نیست.در صورتی که خرید اینترنتی انجام شود و پول از حساب ما کم شود، اما پذیرنده به هر دلیلی پول را برگشت بدهد، نوین پیمنت ابتدا باید پول را در اکانت خود دریافت کند، سپس مبلغ ریالی را به شما برگرداند. دقت کنید فرآیند برگشت وجه ممکن است حتی گاهی تا ۹۰ روز کاری طول بکشد. همچنین بازگرداندن وجه به مشتری، مشمول ۵ دلار کارمزد خواهد بود.نوین پیمنت دخالت و دخل‌وتصرفی در ارسال سفارش‌ها ندارد. برای همین چنانچه خرید اینترنتی از سوی نوین پیمنت انجام شد، اما سایت کالای شما را نفرستاد، مسئولیت طبیعتاً با سایت فروشنده است.پرداخت‌هایی که مشخصات کارت ما را ذخیره می‌کنند، انجام شدنی نیستند.خرید اینترنتی از سایت‌هایی که فقط درگاه پی پال دارند و در آن آدرس مشتری «ایران» ثبت شده، قابل انجام نیستند.

قوانین افتتاح حساب پی پال

نوین پیمنت حساب پی پال وریفای شده را به شما را تحویل می‌دهد. بهتر است بعد از دریافت اطلاعات حساب، نسبت به تعویض پسورد آن اقدام نمایید.حساب پی پال شما در زمان مقرر که هنگام ثبت سفارش به اطلاع شما رسیده افتتاح خواهد شد. در صورت طولانی‌تر شدن افتتاح حساب پی پال، می‌توانید درخواست برگشت وجه نمایید.نوین پیمنت حساب پی پال شما را به درخواست شما و به نام شما باز خواهد کرد. برای انجام این کار به کپی پاسپورت شما نیاز خواهد بود.امکان افتتاح حساب پیپال برای شخص ثالث امکانپذیر نیست.نوین پیمنت به هیچ عنوان، هیچ تضمینی برای لیمیت نشدن حساب پی پال شما ارائه نمی‌دهد. ممکن است پیپال همان روز اول، یا ده سال بعد حساب شما را لیمیت کند. ممکن است شما ۱ دلار یا ۱۰ هزار دلار در اکانت خودتان داشته باشید. در هر صورت لیمیت شدن حساب تصمیم پی پال است و در حوزه اختیارات نوین پیمنت نیست.در صورت لیمیت شدن حساب پی پال، این شرکت(پیپال) از شما مدارک هویتی و مدارکی دال بر اقامت در کشور مورد ادعا خواهد خواست.نوین پیمنت این مدارک را به شما نمی‌دهد. این مدارک را خودتان باید به پی پال بدهید. هرچند نوین پیمنت می‌تواند در این خصوص شما را راهنمایی کند.نوین پیمنت متعهد است از تمام تجربه و تخصص خود برای رفع لیمیت شدن حساب پی پال شما استفاده کند و به شما مشاوره درست ارائه دهد.